آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۳۰۲۱۴
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷
یاسرالحبیب کیست؟
"عماریون"- یاسر یحیی عبدالله حبیب سلام الحبیب در سال 1979 در کویت و در خانواده ای مذهبی بدنیا آمد. او در نوجوانی وارد فعالیت‌های خبری ـ سیاسی کویت شد و با روزنامه های مختلفی (از جمله الوطن، صوت الکویت، الطلیعه، الرای العام، القبس) همکاری کرد. حبیب پس از آشنایی با آیت الله محمد شیرازی (برادر بزرگتر آیت‌الله سیدصادق شیرازی) در سال 1996 یعنی زمانی که تنها 17 سال داشت به قم سفر کرد و مدتی را به شاگردی سیدمحمد رضا شیرازی (فرزند سیدمحمد) گذراند. این ارتباط استاد و شاگردی باعث شد که در مراسم گرامیداشت محمدرضا شیرازی که در حسینیه رسول اعظم لندن برگزار شد نیز یاسر الحبیب به عنوان سخنران مراسم از سوی بیت شیرازی‌ها برگزیده شود.

Description:

یاسرالحبیب در برنامه تلویزیونی فدک


حمایت دولت انگلستان از یاسر الحبیب

یاسرالحبیب بعد از مدتی به کویت بازگشته و در 21 سالگی (سال 2000) فعالیت های مذهبی اش را با تاسیس هیات «خدام المهدی» و انتشار مجله «المنبر» در کویت آغاز کرد تا آنکه در سال 2003 و در پی انتشار سخنانی بر ضد عایشه، همسر پیامبر(ص) توسط دولت کویت بازداشت شد. اگرچه یاسر الحبیب تحت فشار سلفی های کویت مجموعا به 15 سال زندان محکوم شده بود، اما دوران زندان او مدت زیادی طول نکشیده و تنها پس از گذشت سه ماه در سالروز ملی کشور کویت نام وی در میان لیست کسانی که مشمول عفو شده اند قرار گرفت و از زندان آزاد شد.

برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌های خارجی از فشار پشت پرده مقامات انگلیسی برای محقق شدن این اتفاق خبر می‌دادند. یاسر الحبیب به محض خروج از زندان از کویت گریخته و مدتی را بصورت مخفی در عراق و ایران سپری کرد و بعد از مدتی سکوت خبری، به یکباره در انگلستان مشاهده است. دولت انگلیس به محض ورود یاسر الحبیب برای وی پناهندگی و اجازه فعالیت‌های مذهبی صادر کرد. امری که باعث شد این گمانه برخی رسانه‌ها که او از سوی سیستم جاسوسی انگلستان اجیر شده است، قوت بگیرد و حتی کسانی نظیر سیدحسن نصر الله و شیخ اسد قصیر نیز درباره آن سخن بگویند.

Description:

محل حسینیه، شبکه ماهواره‌ای و اقامت یاسر الحبیب در انگلیس، در روستایی به نام فولمر (Fulmer)


اهانت به اهل سنت و حمایت عجیب انگلستان

با ورود به انگلیس، وی اقدام به راه اندازی روزنامه Shia Newspaper، حوزه امامین عسکرین، هیئت خدام المهدی، شبکه ماهواره ای فدک و شبکه ماهواره ای صوت العترة نمود و اخیرا نیز پروژه بزرگ ساخت مسجد محسن شهید را در دست انجام دارد.

الحبیب در سال 2010 مطابق با رمضان 1431 برای نخستین بار اقدام به برگزاری علنی مراسم جشنی بمناسبت سالروز وفات عایشه، همسر پیامبر(ص) نمود که انتشار خبر آن، منجر به برانگیخته شدن خشم اهل سنت در دنیا شد. وی نه تنها دست از این اقدامات بر نداشته، بلکه مواضع خویش را در مورد عایشه در یک کتاب منتشر کرد. کتاب یکه عنوانی بسیار زشت و ناپسند داشت. او مدعی شده بود که کتابش با استقبال بی‌نظیری از سوی صاحبان نظر مواجه شده و برخی کتابش را «کتاب قرن» نامیده‌اند. مطلبی که تا به امروز هیچ تأییدی نداشته است. وی با استمرار حرکت خود، اقدام به برپایی مراسمات جشن در سالروز منتسب به مرگ خلیفه دوم نمود و در اقدامی عجیب این برنامه‌ها را بصورت زنده از شبکه ماهواره‌ای خود منتشر ساخت. اقدامی که تعجب بسیاری از مسلمانان در فرق مختلف اهل سنت و شیعیان را به همراه داشت.

پس از این اتفاقات رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتایی از سوی علمای شرق عربستان، با صدور فتوایی هر گونه اهانت به نمادهای اهل سنت از جمله همسران پیامبر را حرام اعلام کرد و این آغازی بود بر مخالفت علنی الحبیب با جریان شیعی مستقر در جمهوری اسلامی ایران، عراق، کویت، بحرین، عربستان سعودی، عمان، یمن و سایر جوامع شیعی در کشورهای منطقه.


تکفیر اهل سنت و تکفیر شیعیان و مراجع عظام

الحبیب که تا این زمان بیشتر درگیر مناظرات و نامه‌نگاری با علمای وهابی و بخشی از اهل سنت بود با توجه به موضع‌گیری منفی علما و مراجع شیعه علیه وی، ناگهان لبه حملات و انتقادات خویش را به سوی طیفی وسیع از علمای شیعی کشاند و در این راه، هر روز، چهره‌ای جدید از میان علمای شیعه را هدف گرفت. به گونه‌ای که در موارد بسیاری آن‌ها را تا حد کفر و خروج از دین تکفیر نمود. او با انتقاد از نگرش‌های عرفانی طیفی از علمای شیعه مانند حضرت امام خمینی، علامه طباطبایی، آیت الله بهجت، آیت‌الله سیستانی، آیت‌الله حکیم و سایر مراجع بزرگ شیعه در کشورهای منطقه و ... همگی ایشان را منحرف خوانده و بعلاوه حملات شدیدی را بر ضد شهید آیت الله محمد باقر صدر انجام داد و در گفتاری ناپسند مدعی شد که ایشان در حالی از این دنیا رفته که از مذهب تشیع خارج شده بود.

الحبیب همچنین ضمن فاسق قلمداد کردن سید حسن نصرالله طی سخنانی گفت که اگر بن لادن و قرضاوی مجاهد هستند، سید حسن نیز مجاهد است. و او را به دلیل تبعیت از علمای شیعه، گمراه خواند. یاسر الحبیب اگرچه در قبال مرجعیت آیت الله سیستانی در روزهای ابتدایی فعالیت‌هایش بسیار محتاطانه سخن می‌گفت اما هر روز به جسارت خویش در قبال ایشان نیز افزود تا اینکه در نهایت از عباراتی بسیار سخیف و ناپسند در قبال ایشان استفاده کرد. او بعد از ابراز این اظهارات سخیف، مدعی شد که آیت‌الله سیستانی توجهی به نگاه‌های نسل جدید تشیع نداشته و عن‌قریب است که شاهد طغیان تشیع بر ضد مرجعیت باشد.

Description:

تصویر یاسر الحبیب همراه با سیدمجتبی شیرازی


در میان همه توهین‌های الحبیب به مراجع عظام تقلید در تمام کشورهای اسلامی و شیعیان منطقه، تنها کسی که از گزند کلام یاسرالحبیب در امان مانده و در اقدامی عجیب همواره به عنوان مرجعیت راستین شیعه از سوی او معرفی شده، آیت‌الله سید صادق شیرازی هستند. او همچنین مدعی است که بیت آیت‌الله سید صادق شیرازی موید و حامی جریانی است که او این روزها دنبال می‌کند. ادعایی که تاکنون از جانب آیت‌الله شیرازی رد یا تأیید نشد. اما بیت ایشان نه تنها هرگز ردیه‌ای بر مدعیات الحبیب منتشر نکرده و کلامی بر ضد او و اهانت‌هایش به مراجع عظام اظهار نداشته بلکه در مواردی برای وی تاییدیه نیز نگاشته و به حمایت از او برخاسته است.

البته شخص آیت‌الله سید صادق شیرازی در اقدامی که انعکاس رسانه‌ای گشترده‌ای داشت، پس از افزوده شدن انتقادها به یاسر الحبیب مبنی بر بی سواد بودن او اجازه نامه‌ای مفصل برای او نگاشت و در آن اجازه نامه او را در 30 سالگی« صاحب الفضیلة العلامة الحاج الشیخ یاسر الحبیب دام تأییده» خطاب کرد. برادر آیت‌الله سیدصادق شیرازی به نام سیدمجتبی و پسر ایشان به نام سید احمد که هر دو ساکن انگلستان هستند رابطه تنگاتنگی با یاسر الحبیب داشته و هر دو بارها از یاسر الحبیب حمایت کرده‌اند.

Description:


ارتباط یاسر الحبیب با مجتبی شیرازی پس از موضع‌گیری‌های علمای اهل سنت و شیعیان در حرام اعلام کردن اهانت به نمادهای اهل‌سنت تقویت شد. برخی نشریات عربی از جمله الوطن و عکاظ و ... اعلام کرده‌اند که یاسر الحبیب پس از آن‌که سالها شاگردی مجتبی شیرازی را در لندن انجام داده با دختر وی ازدواج نموده و ارتباط سببی میان ایشان برقرار شده است. همچنین سید احمد شیرازی (فرزند آیت‌الله سیدصادق شیرازی) که او هم ساکن لندن است، بارها در حمایت از یاسر الحبیب سخن گفته است

.

Description:

عکس اقتدای یاسرالحبیب به مجتبی شیرازی که حامیان وی در صفحه فیس‌بوک‌شان منتشر کرده‌اند


حرکت پشت نقاب "احیای شعائر حسینی"

برخی رسانه‌ها معتقدند که تأسیس شبکه‌های ماهواره‌ای که بودجه فراوانی برای تبلیغ در اختیار دارند و عنوان «احیاء شعائر حسینی» بهانه‌ای برای فعالیت الحبیب شده و وی در رسانه‌های طرفدار خود به اقدامات تفرقه‌انگیز و اهانت به مذاهب مختلف مسلمانان همت گمارده است. شبکه جدید التاسیس «المرجعیة» یکی از شبکه‌هایی است که به تبلیغ گسترده و انعکاس حرف‌هایی از جنس مواضع او و افرادی می‌پردازد که مورد حمایت او و جریان همفکر هستند. همچنین رسانه‌های متبوع الحبیب اعلام می‌کنند که عموماً درآمد خود را از طریق حساب‌های بانکی که در کشور انگلستان برای خود ایجاد کرده‌اند، تأمین می‌کنند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۱۷
میثم خوشی
|
Netherlands
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
6
32
مصیبت امروزجامعه ی اسلام، سقیفه ی شیرازیها در لندن است...
نکبت شیرازیها امروز همراه با آل سعود دارد مثل خوره، بر پیکره ی متحد شیعه و سنی فرو می رود ...
و جانم رهبر و مقتدای امت را که پرده ی نفاق این سگان انگلیسیرا کنار زد و هر روز به زوال شیرازیها نزدیکتر می شویم،ان شاءلله...
عباس صفوي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
8
28
سلام عليكم ، بلوتوث روحاني نماي پلشت شيرازي كه حضرت آقا مقام معظم رهبري را لعن وبيل مي كند همه جا پخش شده ، من تعجب مي كنم چرا دادگاه ويژه روحانيت اين سيد هتاك را كه دست سيد ضياء طباطبايي از پشت بسته ، دستگير و محاكمه نمي كند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
15
6
همیشه شیعه از احمق هایی مثل شما ضربه خورده است که این گونه به رهبری و نظام شیعه خیانت میکنید. ما از اسلام آموختیم که گناه کسی را پای کسی ننویسیم. ولی شما انگار هنوز در ابتدایی ترین مسائل دینی مشکل دارید چه برسد به اینکه بخواهید عمار حضرت آقا باشید
مهدی نادری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
5
16
لعنت بردشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران ولعنت بر سگهایه انگلیسی که معلوم نیست درخونیه کدوم دیپلماسی استخون میگیرند که بر علیه این نظام بر علیه سید وسرو مولا امام خامنه ای وشهدا پارس کنندتاکه شاید یک شب دیگر را راحت در کوچه پس کوچه های لندن سپری کنند.
وقاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
2
16
این هم مصیبت دیگری برای شیعه. اینها همان کاری میکنند که اسرائیل و آمریکا با زحمت و هزینه میخواهند انجام دهند.
ناشناس
|
Iraq
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
23
8
خيلي بچه گانه و احمقانه !! واقعا مردم رو خر فرض كرديد ؟!؟
واقعا تصور كرديد با چندتا نظر احمقانه تر از مطالبتون مثلا داريد حرف مردم رو ميذاريد ؟؟!!
دين فروشيد !! فرقي با منبري هاي معاويه نداريد ، اونها هم دين فروش بودند . فرقي با شريح قاضي نداريد ، او هم دين فروش بود ،
چقدر پول گرفتيد براي انتشار اين مطلب ؟؟
اميدوارم فرما بشي اينكار رو نكرده باشيد و حداقل پول خوبي گرفته باشيد ، بالاخره فردا بايد جواب حضرت زهرا رو بديد . حداقل دوزار پول بابت اين جوسازي گرفته باشيد كه مفت نباخته باشيد ،
يه وجه مشترك بين همه دين فروشان تاريخ بود ، خطاكار بودن مادران انها .
پناه ميبرم به خدا از فتنه هاي اخر الزمان و شيطان .
پاسخ ها
عادل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
جناب ناشناس ، خیلی زود قضاوت کردید. به این زودی از کجا فهمیدید که این مطالب ،بچه گانه واحمقانه است شما باید با دلیل و سند این مقاله را رد کنید نقدشما ابلهانه و احمقانه و خیلی خیلی کودکانه است. کسی که علنا به امام ومقام رهبری و بقیه مراجع در ایران اسلامی توهین و اینها را منحرف بداندو شما هم هتاکانه با این مقاله برخورد کنید .معلوم است که کلمه حضرت زهرا لقلقه زبانتان است. ویا نادان هستید یا از عوامل این آقا . ملت ایران امثال شما را واین آقا را میشناسندو این متن عین واقعیتی است که هر کسی کوچکترین اطلاع خبری داشته باشد واقف به این است. یک روشنگری ساده . چرا ایشان مثل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
سلام آقای ناشناس کاشکی یه خورده بهتر حرف می زدی واقعاً برای من جای سؤاله که چطور این آقا تو انگلیس داره برنامه پخش می کنه یعنی انگلیس دلش به حال شیعه سوخته اصلاً شما می دونی که شعار تفرقه بیانداز و حکومت کن مال انگلیسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
خیلی جالبه انگلیس هم به مدافعین تشیع اضافه شد خاطرات مستر همفر را بخوانید کسی که در لباس روحانیت شیعه چه ضرباتی به تشیع زد علم توحیدی اگر بدون ذکاوت باشد مشکلی حل نمی کند
طاهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
1
9
افشاگري از اين عمال انگليس كثيف واجب است
حاج اکبر توحیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
2
2
افراطی مزدور . راه اعتدال چه بدی دارد. دشمن شادکن هستی با این قیافه احمقانه و لباسی که سرقت کرده ای و مغزی که نداری
ضد انگلیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
1
6
خدا لعنت کند این انگلیسی های کثیف را که همیشه دنبال تاثیر گذاری منفی علیه اسلام و ایران هستند. دنیا را اینها بازی می دهند. او هم شیطان بزرگ هست.
جعفر د
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
2
6
زماني كه عراقي ها به كويت حمله كردن و آن كشور را هشت ساعته فتح كردن و چندين ماه آنجا أقامت داشتن و به زنان زيادي .... كردن و ب.... هاي زيادي نيز دو رگه شدن ، نژاد بعثي و كويتي كه ظاهرا ي... ح... يكي از آن ها است
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
0
8
العجل يابن الحسن صلوات
لعنت خدا بر تمام كافران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
11
0
درود بر خاندان آیت الله شیرازی
شیخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۰
6
0
سلام؛امیدوارم اینطور نباشه؛نمیشه راحت قضاوت کرد؛آیت الله شیرازی راهش درسته؛اما تنها مشکلش ولایت مطلقه و اتحاد سیاسی هست؛البته نظر مرجع هست؛عالم تره؛غرب فقط از همین موضوع استفاده کرده و امکانات داده و حمایت میکنه ؛یه تحلیله نسبتا ساده هست؛شایدم اینطور نباشه!‏ اما توهین به مرجع درست نیست؛ ‏
هادی 2
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
0
1
از قدیم میگفتند شریک دزد و رفیق قافله
همین ها هستند که آبروی لباس محمد رسول الله (صل) را میبرند آخه اینها با داعش چه فرقی دارند آنها با چاقو سر میبرند وریشه به تیشه اسلام میزنند اینها با پنبه سر میبرند مار در آستین هستند هر کس لباس روحانیت پوشید روحانی است چقدر تو اخبار سوء استفاده از لباس پلیس را میگویند اینها از لباس روحانیت سوءاستفاده میکنند
درود بر رهبر فهمیده اسلام و وای بر این افعی های نفهم که آخر مانند حکامی مثل صدام خود انگلیس حالشونا میدهد و خداوند از مکر آنها با خبر است
نام:
ایمیل:
* نظر: