آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۳۸۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱
نیروهای سوری و مقاومت در جریان چند عملیات در جبهه «غوطه شرقی» دمشق ضمن از پای درآوردن شمار زیادی از عناصر تروریستی جیش الاسلام و «جبهه النصره» موفق شدند خود را به غرب شهرک «زبدین» رسانده و ارتفاعات آن را به کنترل خود درآورند.
پس از آرامش نسبی چند روزه در غوطه شرقی دمشق، از نیمه شب گذشته گروه مشترکی از نیروهای سوری و مقاومت عملیات‌های جداگانه‌ای را در چند محور از جمله جنوب شهرک «حتیتة جرش»، «نولة»، «حوش العدمل» و از سمت شهرک «الرکابیة» آغاز کردند.

نیروهای مقاومت موفق شدند با طرد عناصر تروریستی «جیش الاسلام و جبهة النصره» بخش‌هایی از شهرک‌های «زبدین»، مزارع الرکابیة و همچنین مزارع غربی شهرک‌های نولة و حوش العدمل را پاکسازی کنند و تعدادی از عناصر تروریستی جیش الاسلام را از پای درآورند.

همزمان با عملیات پاکسازی مستمر و آرام نیروهای مقاومت، جنگنده‌های روس بشدت مواضع تروریست‌ها را در زبدین، رکابیة و بخصوص «دیرالعصافیر» هدف قرار دادند.

جدیدترین خبرها از غوطه شرقی دمشق +عکس

در جریان عملیات نیروهای مقاومت در منطقه دیر العصافیر دستکم 25 عنصر تروریستی وابسته به «جبهه النصره» کشته شدند.

بنا بر این گزارش، پیشروی‌ها در شهرک زبدین سرعت بیشتری دارد و نیروهای مقاومت موفق شدند خود را به غرب این شهرک برسانند و منطقه مسکونی و ارتفاعات آن را بازپس بگیرند.

ارتفاعات غرب شهرک زبدین دارای اشراف کامل بر مرکز شهرک از جمله مسجد جامع  است.

با پاکسازی مزارع رکابیة، نیروهای مقاومت عملیات پاکسازی مناطق غربی دیرلعصافیر را آغاز کرده و موفق شدند بخش‌هایی از مناطق غربی را آزاد کنند.

درگیری‌های شدیدی بین نیروهای سوری و مقاومت با تروریست‌ها در اطراف شهرک «بالاقدیمة» نیز در جریان است.

جدیدترین خبرها از غوطه شرقی دمشق +عکس
نام:
ایمیل:
* نظر: