آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۳۹۰۸۲
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۹
رضا گلپور: اکنون وقت طرح سوال کلیدی است :

"عماریون"-


رضا گلپور :

جناب آقای روحانی (فریدون)رئیس محترم جمهور ؛ پیدا کنیم پرتقال فروش را ؟

یک

دکتر محمد مهدی بهکیش

دکتر محمد مهدی بهکیش (متولد سال 1323 در مشهد)، از اقتصاد دانان سرشناس ایرانی است.

دکتر محمد مهدی بهکیش متولد سال 1323 در شهر مشهد است.وی پس از دریافت مدرک تحصیلی کارشناسی خود در سال 1346، راهی کانادا شد و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه وسترن اونتاریو گذراند. پس از آن به ایران بازگشت و با دریافت یک بورس تحصیلی به آمریکا رفت و دکتری خود در رشته اقتصاد با گرایش اقتصاد سنجی و توسعه نیروی انسانی را از دانشگاه ایندیانا در آمریکا دریافت کرد و سپس به ایران بازگشت. دکتر بهکیش پس از بازگشت به ایران به کارهای مختلفی از جمله تدریس در دانشگاه و عضویت در اتاق بازرگانی ایران و .... پرداخت. وی هم اکنون، دبیر کل اتاق بازرگانی بین‌المللی ایران است.

تحصیلات

دکترای اقتصاد؛ دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون، آمریکا ۱۳۵۶

کارشناسی ارشد اقتصاد؛ دانشگاه وسترن اونتاریو، کانادا ۱۳۵۱

کارشناسی اقتصاد؛ دانشگاه تهران، ۱۳۴۶

علایق پژوهشی:

مسائل اقتصاد ایران، جهانی شدن اقتصاد، اقتصاد صنعتی

سوابق شغلی:

دانشیار اقتصاد، دانشگاه علامه طباطبایی ۱۳۸۵ ۱۳۵۱( بازنشسته بهمن ۱۳۸۵ )

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی از ۱۳۶۳ تاکنون

رئیس شورای رؤسای اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا از ۱۳۹۲ تاکنون

رئیس اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا ۱۳۹۲-۱۳۷۱

مشاور اقتصادی وزیر معادن و فلزات ۱۳۷۶ ۱۳۶۸

عضو هیأت پذیرش و شورای عالی بورس ۱۳۷۸-۱۳۷۲

عضو هیأت تشخیص صلاحیت شرکت های کارگزاری بورس۱۳۸۳-۱۳۸۰

رئیس هیأت مدیره شرکت کارگزاری امید سهم از ۱۳۸۴ تاکنون

تالیفات

اقتصاد ایران در بستر جهانی شدن نشر نی چاپ چهارم ۱۳۸۵

مدیریت تغییر تکنولوژی، تجربه مجتمع معادن سنگ چینی نی ریز، با همکاری دکتر شهیندخت خوارزمی و دکتر علی اکبر فرهنگی وزارت معادن و فلزات۱۳۷۳

مدیریت تحقیق و توسعه، تجربه مرکز تحقیقات نسوز اصفهان، با همکاری دکتر شهیندخت خوارزمی و دکتر علی اکبر فرهنگی۱۳۷۳ شرکت فراوردهای نسوز آذر، مرکز تحقیقات ۱۳۷۵

تعدیل اقتصادی و نیازهای مدیریتی، تجربه صنایع فولاد اهواز، با همکاری دکتر شهیندخت خوارزمی و دکتر علی اکبر فرهنگی۱۳۷۳ شرکت صنایع فولاد اهواز ۱۳۷۵

دو

یک پای اصلی و مهم گفتگوهای اتمی میان ایران و آمریکا ایتالیایی ها بودند...


عکس های فوق همگی از Getty image بودند. خانواده یهودی نفتی گتی به خیلی مسائل دقت می کنند، ولی مسائل ایتالیا را خیلی دقیق تر رصد می کنند.

ساعت 3 صبح 10 جولای 1973 به وقت رم ایتالیا، مصادف با 19 تیر 1352 خورشیدی، جان پاول گتی سوم توسط مافیای ایتالیا ربوده شد. مافیا 17 میلیون دلار ( بیش از 100 میلیون دلار به پول امروزی) در ازای آزادی وی طلب کردند.

پدرنوجوان ، که رییس شعبه شرکت نفتی گتی در ایتالیا بود، نزد پدرش (پدربزرگ) رفت و از وی خواست کرد این مبلغ را پرداخت کند تا پسرش آزاد شود. پدر بزرگ سرباز زد. منطق وی این بود من 14 نوه دیگر دارم ، اگر این پول را بپردازم آنها را در خطر قرار میدهم.

گوش جان پاول گتی سوم ، نوه یکی از ثروتمندترین های آمریکا را بریدند و برای خانواده اش فرستادند و تهدید کردند اگر 3.2 میلیون در 10 روز آینده دریافت نکنند گوش دیگرش را برای خانواده اش میفرستند. پدربزرگ قبول کرد 2.2 میلیون بپردازد. وی پول را به پسرش با بهره 4 درصد قرض داد. به هرترتیب داستان با 2.9 میلیون فیصله یافت ، و نوجوان را در پمپ بنزینی در 15 دسامبر 1973 زنده پیدا کردند.
سه

در کلیپ خبری تهیه ، تولید و منتشر شده از تریبون سازمان محاربین خلق ایران (موسوم به سیمای آزادی تلویزیون ملی ایران ) در چهاردهم دی ماه سال گذشته (نود و چهار) که در سایت یوتیوب به سادگی در دسترس است ( https://www.youtube.com/watch?v=m_9FSZT88UI ) چنین می یابیم:

مادر فدایی{!} بهکیش مادر چند تن از شهیدان {منظور جنایتکاران به درک واصل شده } جنبش فدایی ، روز یکشنبه در تهران درگذشت و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.در پی درگذشت مادر بهکیش از مادران مقاوم{منافق} فدایی که صبح روز یکشنبه سیزدهم دی ماه نود و چهار در تهران بدرود حیات گفت سخنگوی سازمان {جنایتکار موسوم به}چریکهای فدایی خلق ایران ... مهدی سامع طی اطلاعیه ای با ابراز تأسف و اندوه بسیار از درگذشت این مادر فدایی اعلام کرد :

مادر بهکیش مادری مقاوم و پایدار بود که پنج فرزند و یک داماد او که در صفوف جنبش پیشتاز فدایی مبارزه می کردند در دوران ...جمهوری اسلامی و به دست...{سربازان امام}خمینی به ...{درک واصل شدند}.مادر بهکیش یکی از اسطوره های مردم ایران علیه نظام ...ولایت فقیه و یکی از تلاشگران مبارزه برای احقاق حقوق پایمال شده خانواده های کشته شده دهه شصت...بود....سامع درگذشت مادر بهکیش را از طرف سازمان {ضدبشری} چریکها...به خانواده و دوستان او...زندانیان سیاسی...تسلیت گفت...ما یک مادر فدایی را از دست دادیم اما فقدان او را به نیروی مبارزه ...برای روز...محاکمه قاتلان فرزند او تبدیل می کنیم...

رئیس جمهور برگوزیده مقاومت {فاحشه مریم قجرعضدانلو فعلا مادینه خوک رجوی}درگذشتِ مادر بهکیش (خانم نیّره جلالی مهاجر) را به خانواده محترم او {!؟...تنها بازمانده خانواده محمد مهدی بهکیش رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و ایتالیا }...به جامعه ...زندانیان سیاسی به سازمان {جهنمی چریکهای فدایی}...تسلیت گفت و افزود اکنون مادران ... زنی پرشور و نا آرام...را از دست دادند...او رستگار شد{!}و به پنج فرزند و دامادش که در رویارویی با نظام ولایت فقیه به...{درک واصل شدند} پیوست....

************************************

همچنین در منبع دیجیتالی روابط عمومی انجمن ستصا ؛ تاریخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ می بینیم :

درگذشت ناگوار مادر " جناب آقای دکتر محمد مهدی بهکیش" دبیرکل و نائب رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (تعداد بازدید : 701)

بدینوسیله درگذشت مرحومه مغفوره مادر بزرگوار " جناب آقای دکتر محمد مهدی بهکیش " دبیر کل و نائب رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی را تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان آرزوی صبر و شکیبایی دارد.

چهار

سایت فرارو در خبری با کد ۴۷۰۲۴ تحت عنوان اقتصاددان ايراني، مدال شواليه ایتالیا را برد مورخه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۹ خبر داده بود :

دولت ايتاليا به دكتر محمد مهدي بهكيش، رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و ایتالیا و دكتر جمشيد حقگو، دبيركل این اتاق، مدال شواليه «Cavaliere» اهدا كرد. به گزارش كميته ايراني اتاق بازرگاني بين‌المللي، مدال سلحشوري شواليه (Cavaliere dell’Ordine della Stella della solidarietà italiana) بعد از جنگ جهاني دوم به افرادي در ايتاليا داده مي‌شود كه در جهت بازسازي يا توسعه این کشوركمك شايان توجه كرده‌اند.

مدال «شواليه» تنها مدال افتخار در ايتاليا به شمار می‌رود كه به افراد غير ايتاليايي نيز اهدا مي‌شود. در مراسمي كه در منزل سفير ايتاليا و با حضور رييس اتاق ايران برگزار شد، مدال شواليه به همراه تاييديه آن كه به امضاي وزير امور خارجه ايتاليا و رييس‌جمهور آن كشور رسيده بود، به دكتر بهكيش و دكتر حقگو اهدا شد. در اين مراسم همچنين مدال شواليه به «ابوالفضل ظهره وند» سفير سابق ايران در رم نيز اهدا شد. آلبرتو برادانینی، سفير ايتاليا در تهران در این مراسم گفت: دولت ايتاليا به منظور قدرداني از مديران اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا، به خصوص دكتر بهكيش كه از زمان تاسيس اين اتاق تاكنون رياست آن را به عهده داشته است، تصميم به اهداي مدال شواليه به نامبرده و همچنين دبيركل آن اتاق گرفت.

دكتر نهاونديان رييس اتاق ايران هم اهداي مدال شواليه به دكتر مهدي بهكيش، دكتر حقگو و ابوالفضل ظهره‌وند را تبريك گفت و اظهار داشت: اهداي مدال فوق به مديران اتاق ايران و ايتاليا حاكي از توجه خاص دولت ايتاليا به فعاليت‌هاي اقتصادي به عنوان محور گسترش روابط است.

به گفته دکتر محمد نهاونديان، اين امر نشان از رويكردي جديد دارد كه به ابتكار دولت ايتاليا شكل مي‌گيرد و اين هدف را نشانه گرفته است كه گسترش فعاليت‌هاي اقتصادي زمينه بهتري براي گسترش روابط دو كشور فراهم مي‌آورد.

دكتر بهكيش رييس اتاق ايران و ايتاليا و دبيركل كميته ايراني ICC نيز ضمن تشكر از دولت ايتاليا و سفير آن كشور در تهران اظهارداشت كه به دليل اعتقاد بر تاثير عمده روابط اقتصادي در تحكيم مباني ارتباط كشورها در عصر جهاني شدن، اين مدال را با افتخار مي‌پذيرد.

او يادآور شد: از ابتداي تاسيس اتاق در سال 1371 اعتقاد بر آن بود كه ايتاليا مناسب‌ترين دروازه ورود ايران به اروپا و همچنين ايران بهترين دروازه ورود ايتاليا به كشورهاي CIS و خاورميانه است؛ در حالي كه در آن سال‌ها روابط اقتصادي ايران با چند كشور ديگر اروپايي بسيار گسترده بود. ولي تجربه نزديك به دو دهه گذشته اين فرضيه را به اثبات رساند و امروز مشاهده مي‌كنيم كه ايتاليا بزرگ‌ترين و مهم‌ترين شريك اقتصادي ايران در اروپا مي‌باشد.

بهكيش اظهار اميدواري كرد كه اتاق با انگيزه بيشتر در گسترش روابط اقتصادي فعاليت نمايد. دكتر جمشيد حقگو، دبيركل آن اتاق نيز ضمن تشريح چگونگي فعاليت اتاق ايران و ايتاليا و دلايل موفقيت آن و ابراز تشكر از اهداي مدال شواليه، گفت كه مطمئن است با انگيزه بيشتري كه به وجود خواهد آمد فعاليت‌هاي اتاق از نظر كيفي و همچنين كمي گسترش بيشتري را در پيش روي خواهد داشت....

خبرآنلاین روز شنبه 7 فروردین 1395 در گفت وگوی تفصیلی با محمدمهدی بهکیش تیتر نمود :

برای رشد اقتصاد فردی با مشخصات ظریف {محمدجواد} می خواهیم

محمدمهدی بهکیش می گوید: " بعد از سخنرانی اخیر ایشان (آقای روحانی) به آقای دکتر نیلی تبریک گفتم که مشکلات اقتصادی کشور را به خوبی به آقای دکتر روحانی معرفی کرده اند."

بهکیش : ببینید ما 10 سال جنگ داشتیم و چند سال مشغول مسایل انقلاب بودیم و پس از آنها بازسازی و بعد هم تحریم‌ها آمد. ساختار اقتصادی ما از زمانی که انقلاب شده یعنی 1979 میلادی تاکنون بدون تغییر باقی مانده است. یعنی آن زمان اکثر کشورها کالاهایشان را خودشان تولید و در داخل هم مازاد آن را مصرف می‌کردند، یعنی اقتصاد ها به نوعی خودکفا بودند. از آن زمان به این سو، چند اتفاق بسیار مهم در دنیا افتاده، که چهره اقتصاد را تغییر داده است. اولی بازشدن درهای چین به روی دنیاست. ورود چین که کشوری یک میلیارد و 400 میلیونی است،در مقابل کل اروپا که 400 میلیون نفر بیشتر نیست. اتفاق دوم، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 است. و اتفاق سوم، گسترش صنعت دیجیتال است. قبلا کسی اطلاع نداشت که در کشورهای دیگر چه اتفاقی می افتد و سطح زندگی چگونه است. حالا به لطف صنعت دیجیتال، کسی که در خانه اش نشسته، می‌تواند ببیند که شخص دیگری در چین یا برزیل و یا سایر نقاط چگونه زندگی و کار می‌کند و شرایط زندگی و کار چگونه است؟ این صنعت دیجیتال، سطح اطلاعات را آنقدر بالا برده که سطح توقع آدمها نیز تغییر کرده است. این چند اتفاق را که کنار بگذاریم، می‌توان تحلیل کرد که چرا اول صحنه اقتصاد بین الملل تغییر کرد و دیگر اینکه کشورها تشویق شدند که تولیدشان را جایی ببرند که ارزان تر تمام می شود. به این ترتیب، حجم عظیمی از سرمایه به چین و پس از آن به مالزی، تایوان و ویتنام و ... رفت. در نتیجه تجارت شروع به حرکت کرد.

... در این مدت ما نتوانتسیم ساختارمان را با این میزان تغییرات هماهنگ کنیم. اما ترکیه و هند توانستند. در نتیجه در حال حاضر با تلاش‌های قابل‌تقدیر دولت اکثر تحریم‌ها رفع و محدودیت‌ها برداشته شده‌اند، اما ساختار اقتصاد همان ساختار 35 سال پیش، ولی مستهلک شده است.

... آدمها تغییر کرده اند، اما ساختارهای اقتصادی و اجتماعی ما تغییر نکرده است. در ساختار سیاسی 40 سال پیش، احزاب در کشورهای در حال توسعه آنقدر مهم نبودند، اما اکنون تقریبا کشوری نیست که غیرحزبی عمل کند. احزاب کشورها با هم رقابت می کنند، اما ما حزب جدی نداریم. درست مثل این است که کشوری را به مدت 40 سال، 5 درجه زیر صفر منجمد کرده باشند. ضمن اینکه یکسری امکانات ما هم مستهلک شده است. حتی آدمهای ما دیگر آن قبلی ها نیستند. در نتیجه با وجودی که تحریم ها برداشته شده، اما ما تازه برگشته ایم که ببینیم ساختار اقتصاد را چگونه تغییر دهیم، در حالی که 30 سال عقب هستیم. چطور توقع داریم که در این شرایط رشد کنیم؟ ... نیروی کار در این کارخانه ها، حتی زبان انگلیسی بلد نیستند. با این ساختار چگونه می توان با کارخانه هم مرزی مثل ترکیه رقابت کنیم؟ چگونه این اقتصاد می تواند با هند و ترکیه یا حتی روسیه رقابت کند؟ حالا در این شرایط عضو WTO هم نیستیم و مدیران ما، تفکر رقابتی ندارند. حتی این تفکر جا نیفتاده است. در چنین فضایی ما رشد مناسبی نمی‌توانیم داشته باشیم، مگر اینکه قیمت نفت بالا برود و GDP از ارزش افزوده بیشتری که نفت می تواند بدهد، یک رشد مختصر کند. شاید جذب توریست بتواند کمکی کند. در حال حاضر به دلیل مشکلات با عربستان، شرایط حضور 4 میلیون توریست مذهبی در کشور متزلزل شده است. چقدر توریست اروپایی باید بیاید که جایگزین این میزان شود؟ دست آقای دکتر روحانی بسته است. در کشورهای دیگر تکنولوژی در طول 35 سال تغییر کرد و ذهن افراد نیز با این تغییر، تغییر یافت. ترکیه 35 سال پیش، کشور توسعه یافته‌ای نبود، اما در این 35 سال آنها خود را ساختند و اهالی این کشور هم با این تغییرات، تغییر کردند. دموکراسی و رقابت دو روی یک سکه‌اند و ریشه آنها آزادی انتخاب است. اگر شخصا به رقابت یا دموکراسی اعتقاد نداشته باشیم، نمی توانم انتظار داشته باشیم که دیگران آن را رعایت کنند. از آنجایی که ساختارهای اقتصاد تصحیح نشده و قیمت‌ها در محل رقابتی خود نیستند، بنابراین نمی دانیم کدام بخش از اقتصاد می‌تواند توان رقابت داشته باشد و کدام بخش‌ها باید فعالیت‌شان محدود گردد. دنیای امروز می گوید آنکس که نمی تواند رقابت کند، باید کنار رود. آیا این مفهوم در کشور ما پذیرفته شده است؟ در دنیای امروز، رشد بر روی شانه صادرات است و طبیعتا کالایی صادراتی است که از مزیت‌های لازم برخوردار باشد. یعنی آن که اگر تعرفه‌های واردات کالای مشابهی به حد صفر برسد، باز هم آن کالای مزیت‌دار می‌تواند در داخل به فروش رسد و خود به خود واردات کالای مشابه غیرممکن می‌گردد.

... واقعیت این است که همه دنیا تغییر کرده، ولی ما نتوانستیم تغییر کنیم. کشور ما، 30 سال به لحاظ ساختارهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی منجمد شده و درگیر مشکلات دیگری بود. ما در مدت کوتاهی یا می توانیم اقتصاد را سازماندهی کنیم که برد کرده ایم ولی اگر نتوانیم چه اتفاقی می افتد؟ در حال حاضر، دنیا از نظر نفت و گاز اشباع شده است. در نتیجه نفت هم نمی تواند ما را نجات بدهد. باید این ساختار را بشناسیم و اصلاح کنیم، . اینکه دو تا هواپیما می آید، مهم نیست، هتل نداریم. هر کدام از اینها کار بسیاری را می‌طلبد. چون همه کشورها رقابتی شده اند و اقتصاد باید روی شانه صادرات بایستد. باید اقتصاد بتواند رقابتی شود. اگر دولت بتواند قدم به قدم اقتصاد را رقابتی کند، پیروز این میدان خواهد بود. در این میان نقش مطبوعات هم، بسیار مهم است و می تواند کمک کند، در عین حال می تواند تخریب هم بنماید. برخی از مسئولین ما آشنایی کافی با اقتصاد بین‌الملل ندارند. باید دید اقتصادی داشته باشند. اگر این شرایط را درست نبینیم، چند سال دیگر با چند میلیون بیکار بیشتر مواجه هستیم. در حال حاضر یک بازار انحصاری را می خواهیم در اختیار پژو بگذاریم در مقابل او می خواهد دو تا سه تکنولوژی نه چندان جدید به ما دهد. البته شاید راه توسعه ما همین است، به شرطی که به عنوان یکی از مراحل رقابتی شدن تلقی شود... دولتی داریم که با توجه به مجموعه شرایطی که حاکم است، از این دولت بهتر نمی توانستیم داشته باشیم. اما این دولت هم دستش بسته است. در مقاله ای راجع به سرمایه اجتماعی سیاسی رییس جمهور نوشتم که آقای دکتر روحانی الان موقعیت و سرمایه ویژه دارد و مورد قبول مردم است. این را باید در بستر اقتصاد نیز بسط بدهد.

استدلال کردم کسی مثل آقای دکتر ظریف، با مشخصات اقتصاد می خواهیم. گفتیم آن آدم باید درک این تغییرات را داشته باشد، اولا فهیم باشد و دوم، از فهم بین المللی برخوردار و جسارت تصمیم‌گیری داشته باشد. در مرحله بعد بتواند، مردم را تبدیل به سیاست گذارانی همراه کند. بنابراین دوره‌ای خیلی سخت در پیش داریم...این رفت و آمدها{هیأت های خارجی} بسیار خوب است. اولین برداشت آنها این است که تصویر غلطی که از ایران دارند، اصلاح می شود. خیلی ها در غرب ما را طور دیگری می بینند. اینکه ملتی را منفی نگاه کنند، در نوع نگاه آنها برای سرمایه گذاری تاثیر می گذارد. طی شش ماه و یا دو سال حتما این رفت و آمدها باعث می شود که نوع نگاه آنها نسبت به ایران تصحیح شود. دوم اینکه، آنها می خواهند جنس بفروشند. این هم خوب است. برای اینکه تکنولوژی ما کهنه است و باید به‌روز شود. سوم اینکه، شرایط برای سرمایه‌گذاری خارجی بایستی آماده شود که این امر زمان می‌خواهد. نقش مطبوعات این است که به مردم بیاموزند. کشوری که 35 سال نیمه منجمد بوده، یک شبه تغییر نمی کند. دنیا خیلی تغییر کرده است و ما هم باید به کمک مطبوعات با آن همراه شویم...


پنج
دوعکس فوق و محتوای آن هم که فارغ از نیاز به توضیح است. هردو منعکس کننده ادعاهایی واقعی و درست در شعارهای رئیس محترم جمهورند.از این منظر کلیدی وجود دارد و متاسفانه آب خوردن مردم متاثر از تحریمهاست. ولی ایکاش آقای حسن روحانی ( فریدون) با شهامت می گفت که این کلید مد نظرشان چیست و یا کیست و ایکاش عقلا نمی شد تفسیر کرد که چرا در این دیدگاه مجاز شمرده می شود ایرانیان از تشنگی بمیرند اگر تحریمها ادامه پیدا کند...

بگذارم و بگذرم...

تصویر زیرعکسی است ازدهه 20 قرن بیست میلادی.

پدری یهودی بنام آرنوست (ارنست) کوربل و دو پسرش جان و جوزف (یوسف).

آنها بسیار موفق و ثروتمند زندگی کردند. پل جیراسک بر روی رود ولدآوا در پراگ تنها یکی از پروژه های ارنست کوربل است.

مادلین آلبرایت سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد و وزیر خارجه دولت امریکا در دوران ریاست جمهوری کلینتون است.

وی مینویسد آرنوست کوربل در هولوکاست کشته شده است. اما جوزف کوربل پسر کوچک آرنوست به انگلستان رفت. وی دیپلمات و فردی بسیار موثر در وقایع اروپای شرقی بالاخص چکوسلواکی بود. رادیوی چک بنام صدای جمهوری آزاد بوسیله وی هدایت شد. جوزف کوربل، پدر مادلین آلبرایت است. بنیاد راکفلر وی را مامور تاسیس مدرسه ای کرد در دانشگاه دنور (University of Denver) برای تربیت دیپلماتهایی حرفه ای برای عملیات سیاسی و آمریکامحور در تمام دنیا.

کاندولیزا رایس شاگرد جوزف کوربل بوده و هست.

اکنون وقت طرح سوال کلیدی است :
آیا در مکتب و مدرسه جوزف کوربل یک ایرانی هم به استادی شناخته نمی شود که تز فوق لیسانس وی "تحریم های همه جانبه در روابط بین الملل" Multilateral sanctions in international relations از دانشگاه سانفرانسیسکو به سال 1982 بوده باشد؟!

ادامه دارد...

مطالب مرتبط :
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
5
1
شما نمیتونی موقع نوشتن احساساتت رو حذف کنی؟؟؟ همین که اسم سازمانها رو درست بنویسید مردم می فهمند چی به چیه لازم نیست، با کلمات احساسی شعور رو به درکشون تزریق کنید!!! کی شماها می خواهید یاد بگیرید و انقدر ما رو دق ندید و پیش مخالفین نظام سرافکنده نکنید؟؟؟؟ خداوندا از دست خودی و غیر خودی به تو پناه می بریم!!!!
مدیر پایگاه ما ملتزم به قوانین مختلف حقوقی رسانه ای هستیم.
محمد دهدشتي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
0
11
سلام بهترنيست اين مطالب رودرقالب كتاب منتشر كنيد/
اگر منافقي مانند بهكش راس اقتصاد ايران است بايدفاتحه اقتصاد رو خواند
پاسخ ها
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
فاتحه بسم الله الرحمن الرحیم.
جعفر د
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
0
10
سايت عماريون و آقاي گلپور /گل كاشتید دقيقا پاشنه آشيل ... رو هدف گرفتيد/اگرخوب منتشر شود آبرويزي بزركترازفيشهاي حقوقيخواهدداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
0
5
باند نيويوركي بدون پشتيباني باند صهیونیسم جهاني يعني هيچ !!!
اينان اند كه از آنان حمايت مي كنند و تا به امروز بر خلاف آنهمه خيانت به ... نگهشان داشته اند !!!
سليماني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
0
4
لطفا توي تايپ بخصوص اون قسمت مادر منافقين را تصحيح كنيد فونت خيلي بد است مي خواهيم كپي برداريد جاي ديگه بگذاريم با مشكل روبرو هستيم/ ممنون از سايت عماريون
مدیر پایگاه باتتشکر به دوستان فنی منتقل میشود.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
0
بیخود نیست آقای ... به کلی از مرحله(مسایل اقتصادی) پرت است.
نام:
ایمیل:
* نظر: