آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۳۹۴۲۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۰
مرجع تقلید شیعیان گفت: برخی گمان می‌کنند که موبایل و فضای مجازی می‌توانند جای کتاب را بگیرند، ولی در حقیقت هیچ چیزی نمی‌تواند در آینده هم جای کتاب را بگیرد.
آیت الله  ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد اظهار داشت: این مطلب ثابت شده که آرایش کتاب 50 درصد تاثیر یک کتاب را به خود تشکیل می‌دهد؛ عرضه خوب در این عصر بسیار مهم و چشمگیر است، در وسایل مصرفی برای خرید و جذب مشتری، همیشه سعی می‌شود که بهترین بسته‌بندی‌ها انجام شود.

مرجع تقلید شیعیان افزود: محتوای خوب، یک نکته است، ولی عرضه خوب بسیار مهم است؛ قرآن دارای محتوای خوبی است و به همین میزان به خوبی عرضه شده است و طلاب و متدینین باید از آن الگو بگیرند.

استاد برجسته حوزه علمیه عنوان کرد: در این زمینه نباید زیاده روی کرد به عنوان مثال کتاب یا مقالاتی وجود دارد که مطالب نصف صفحه است و بقیه فضا با نقاشی‌ها یا مسائل دیگر پر شده این کار باعث می‌شود که توجه به متن کمتر شود.

آیت الله  مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: عرضه و آموزش‌های این عرصه باید کلاسیک شود؛ یعنی باید کاری انجام شود که طرح و محتوای کتاب کاملا هماهنگ باشد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: در انتشار یک کتاب باید در تیتر بندی، عنوان بندی، سطر بندی و حروف چینی توجه کاملی انجام شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه بیان کرد: برخی گمان می‌کنند که موبایل و فضای مجازی می‌توانند جای کتاب را بگیرند، ولی در حقیقت هیچ چیزی نمی‌تواند در آینده هم جای کتاب را بگیرد.

وی اظهار داشت: اگر انسان بخواهد یک مطالعه عمیق داشته باشد باید با کتاب کار خود را دنبال کند؛ زیرا مطالعه با ابزار دیگر خسته کننده است.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: در جشنواره‌هایی مثل تبلیغ و دین، باید به جزییات توجه کرد و توجه داشت که به چه شکلی می‌توانیم جاذبه فرهنگی در کتاب ایجاد کنیم.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: در منبر نیز همین گونه است؛ زیرا منبر نیمی سخن و نیمی هنر است؛ هنرنمایی مرحوم کافی در کنار محتوای زیبای ایشان باعث می‌شد که این همه جاذبه داشته باشند و مردم نیز به سخنرانی‌های ایشان توجه داشتند.


نام:
ایمیل:
* نظر: